Afbeelding
Kuun Jenniskens

Wijzigingen afvalinzameling in gemeente Bunnik vanaf 2026

5 december 2025 om 08:30 Maatschappelijk

BUNNIK Vanaf 1 januari 2026 verandert de manier waarop afval wordt ingezameld in de gemeente Bunnik. De gemeente heeft deze stap gezet om afvalinzameling duurzamer en betaalbaarder te maken. RMN voert deze wijzigingen uit. ,,Dit past bij het landelijke doel om restafval te verminderen en grondstoffen beter te benutten”, aldus RMN.

Wat verandert er?

Restafval (grijze kliko):

De grijze kliko wordt voortaan één keer per vier weken geleegd. Nu is dat nog elke twee weken.

Papier en karton (blauwe kliko of grijs met blauw deksel)

Scholen en verenigingen stoppen met het ophalen van papier. RMN neemt deze taak volledig over. Ook verandert de ophaaldag, dit is niet meer op zaterdag, maar op vrijdag.

Inzameldagen papier & restafval (eind 2025 – begin 2026)

In de brief die inwoners uit Odijk en Werkhoven deze week van RMN ontvingen, stonden per ongeluk verkeerde inzameldagen voor papier, laat RMN weten. Hieronder staan de juiste dagen waarop RMN samen met vrijwilligers voor het laatst het papier komt ophalen.

Restafval

Papier Odijk

Papier Werkhoven

Papier Bunnik

Vrijdag 12 december 2025

Zaterdag 27 december 2025 (inhaaldag)

Zaterdag 13 december 2025

Zaterdag 20 december 2025

Zaterdag 27 december 2025

Vrijdag 9 januari 2026

Vrijdag 23 januari 2026

Vrijdag 23 januari 2026

Vrijdag 23 januari 2026

Vrijdag 6 februari 2026

Vrijdag 20 februari 2026

Vrijdag 20 februari 2026

Vrijdag 20 februari 2026

HOOGBOUWLOCATIES

Voor wie er in een appartement of flat woont en een ondergrondse container voor restafval gebruikt verandert er bijna niets. Daar kan men het restafval nog steeds op elk moment wegbrengen, zoals gewend.

RMN: ,,In andere gemeenten is deze verandering al eerder ingevoerd. Daar zien we dat het soms even wennen is, maar na enkele maanden loopt het soepel. Dat kan bij u ook zo zijn. We vragen u daarom om eerst te ervaren wat het voor uw huishouden betekent; vaak valt dit in de praktijk mee. Heeft u toch een grotere kliko nodig? Vraag deze dan aan via de website van RMN. Hier zijn omwisselkosten aan verbonden. Heeft u tijdelijk extra restafval, dan kunt u dit altijd wegbrengen naar het recyclingstation. Wilt u uw papier en/of karton eerder kwijt? Breng dit gratis naar het recyclingstation of naar één van de openbare papiercontainers in de gemeente Bunnik.”

AFVALKALENDER EN RMN-APP

De inzameldagen voor GFT (groente-, fruit- en tuinafval) en PMD (plastic, metaal en drankenkartons) blijven ongewijzigd. Vanaf 15 december 2025 is de afvalkalender te vinden voor 2026 op www.rmn.nl en in de RMN app.

WAAROM DEZE VERANDERING?

Restafval is het duurste afval, omdat het wordt verbrand. Door beter afval te scheiden, blijft er minder restafval over. Zo zijn er meer grondstoffen opnieuw te gebruiken.

NIEUWE ROL VOOR SCHOLEN EN VERENIGINGEN 

Scholen en verenigingen hebben jarenlang papier ingezameld. Dat heeft veel betekend voor de dorpen van gemeente Bunnik. De gemeente gaat samen met hen kijken naar nieuwe activiteiten om te zorgen voor een schonere en duurzamere leefomgeving. Denk aan acties tegen zwerfafval of het verminderen van wegwerpplastic. Ze houden hun financiële vergoeding.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie